Kupno okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne nadają wdzięku, podkreślają urodę, chronią nas przed promieniami UV. Zanim kupisz okulary przeciwsłoneczne zapoznaj się z moim poradnikiem. Dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze, gdzie kupić i w jakiej cenie można dostać dobre okulary przeciwsłoneczne.

Filtry UV chronią nas przez szkodliwym promieniowaniem.

Okulary słoneczne możemy podzielić na: nie posiadające żadnej warstwy ochronnej oraz wyposażone w filtry UV.

Filtry UV w okularach słonecznych
Zanim kupisz okulary słoneczne sprawdź czy posiadają filtry UV.

Najtańsze okulary słoneczne spotkamy na bazarkach i ulicznych straganach. Kosztują małe pieniądze, od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wraz z niską ceną idzie niska jakość. Tanie okulary nie posiadają żądnych filtrów ochronnych i zamiast chronić nasze oczy są jeszcze większym zagrożeniem. Dlaczego? Otóż źrenica oka w zetknięciu się z przyciemnionym szkłem rozszerza się i pochłania większą powierzchnią szkodliwe promieniowanie UV.

Kupujmy więc okulary z filtrami UV, które zapobiegną przenikaniu szkodliwych promieni słonecznych do naszych oczu. Takie okulary możemy kupić w sklepach sportowych w granicy 100 zł. Droższe okulary będą w specjalistycznych sklepach typu: wędkarski, żeglarski, rowerowy. Ich ceny wahają się od 100 do 300 zł. Na cenę wpływ ma marka, marża „snobistyczna” oraz specjalna konstrukcja zaprojektowana pod dany sport.

Najdroższe okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV są w gabinetach okulistycznych. Kosztują od 200 zł wzwyż. Tu płacimy za renomę sklepu medycznego.

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Kupując okulary przeciwsłoneczne bierzmy pod uwagę na dwie istotne rzeczy. Po pierwsze jak już wspomniałam wybierajmy wyłącznie okulary z filtrami UV. Kolejną sprawą jest kwestia naszego gustu. W okularach musimy czuć się dobrze i komfortowo. W końcu będą eksponowanym elementem na naszej twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *